10 obiektów przeciętych na pół! Już nigdy nie spojrzysz na nie w ten sam sposób

Wydaje się nam, że doskonale znamy otaczające nas przedmioty.

Jesteśmy przyzwyczajeni do ich wyglądu zewnętrznego, dlatego bez problemu je odróżniamy. Gdy zostaną przekrojone na pół, prezentują się zupełnie inaczej. Dziwią kolorem, kształtem, fakturą czy ukrytymi funkcjami. Zdarza się, że ich wnętrze jest o wiele ciekawsze niż zewnętrzna powłoka. Zobaczcie jak niektóre przedmioty, rośliny i zwierzęta wglądają po przecięciu na pół.

1. Grzechotka grzechotnika

Grzechotniki pochodzące z Ameryki Północnej i Południowej. Są dość dużymi jadowitymi wężami, które głośno syczą. To, co ich wyróżnia spośród innych węży to grzechotka umieszczona na końcu ogona. Jest narządem ostrzegawczym składającym się z 10 pustych komór, które szeleszczą, trąc o siebie. Wewnątrz jest pusta. Grzechotka zbudowana jest z kreatyny, podobnie jak ludzki paznokieć. Oto jak wygląda przekrojona na pół.

2. Pterocarpus angolensis

Ta niezwykła roślina rosnąca w Afryce znana jest jako „krwawe drzewo”. Po przecięciu lub uszkodzeniu zaczyna wydzielać czerwony sok, który przypomina ludzką krew. W niektórych afrykańskich rejonach ciecz ta wykorzystywana jest jako barwnik. Liczne plemiona afrykańskie przypisują drzewu magiczną moc i stosują jego fragmenty do leczenia przeróżnych schorzeń np. malarii. Drewno jest bardzo wytrzymałe i łatwo się je obrabia. Produkuje się z niego wysokiej jakości meble oraz łodzie i kajaki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply