Przedmieścia największych miast świata zdecydowanie różnią się od ich centrów, pełnych zabytków lub nowoczesnych drapaczy chmur 

Największe światowe aglomeracje kuszą turystów wieloma zabytkami i historycznymi miejscami, a także zachwycają swym rozmachem i nowoczesnością. Ludzie rekreacyjnie odwiedzający duże miasta zazwyczaj podziwiają ich centra i kompletnie nie mają świadomości, jak wygląda świat zwykłych osiedli.

Każde miasto przede wszystkim tworzą ludzie, a oni przecież muszą gdzieś mieszkać. Zazwyczaj osiedla mieszkalne znajdują się z dala od centrum, a nawet na przedmieściach, więc turyści raczej nie mają okazji zobaczyć, jak faktycznie wygląda codziennie życie w romantycznym Paryżu, deszczowym Londynie, bezsennym Nowym Yorku czy rozświetlonym Tokio. Niestety nie jest ono tak piękne, jak może się wydawać.


suburbs-of-the-big-cities-of-the-world-p


Miasta zazwyczaj oceniamy przez pryzmat słynnych miejsc, jakie się tam znajdują. Aglomeracje widzimy tak, jak są pokazywane na pocztówkach z wakacji czy w przewodnikach pełnych profesjonalnych fotek najbardziej reprezentacyjnych miejsc. Warto jednak wiedzieć, że szarość dnia jest tam taka sama jak wszędzie, bo tam też są blokowiska i osiedla domków, w których nie ma nic wyjątkowego.

Tak wyglądają przedmieścia i osiedla mieszkaniowe największych miast świata 

Hongkong

suburbs-of-the-big-cities-of-the-world-29


suburbs-of-the-big-cities-of-the-world-5


Na kolejnych stronach zobaczycie m.in. zdjęcia Londynu, Tokio, Moskwy, Lizbony, Seulu czy Aten. 

suburbs-of-the-big-cities-of-the-world-10

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : incrivel.club

Reply