Zabrali przedszkolakom wszystkie zabawki! Maluchy bawiły się jak nigdy dotąd

Dzieci są przyzwyczajone do ogromnej ilości zabawek.

Każdy maluch ma ich w domu mnóstwo. W przedszkolach i żłobkach też ich nie brakuje. Lalki, klocki, samochodziki, układanki, pluszaki czy grzechotki znajdują się niemal w każdym miejscu, które często odwiedzają dzieci. Nawet w aptekach i kawiarniach są specjalne kąciki dla najmłodszych, w których można znaleźć kolorowanki, klocki czy zabawki edukacyjne.

.

Wydaje się, że dzisiejsze dzieciaki nie potrafią zorganizować sobie czasu bez odpowiednich rekwizytów. Zabawki są teraz o wiele tańsze niż za naszych czasów i znajdują się niemal w każdym sklepie. Chętnie je kupujemy dzieciom, gdyż chcemy, aby dzięki nim były szczęśliwsze i choć na chwilę się czymś zajęły. Często zapominamy, że najważniejszy jest czas spędzony z rodzicem, a nie nowa lalka czy samochodzik.

Przedszkola w krajach rozwiniętych coraz częściej odchodzą od dużej liczby zabawek. Wybiera się głównie takie, które pobudzają kreatywności i czegoś uczą dzieci. Ostatnio modne stało się zabieranie zabawek i zastępowanie ich z pozoru niepotrzebnymi materiałami takimi jak: folia aluminiowa, puste kartony, pudełka po jajkach, rolki po papierze toaletowym czy butelki PET. Dzieciaki mają za zadanie stworzyć z tych materiałów zabawki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply