Ojciec powiedział jej, że wstydzi się z nią pokazywać publicznie. Wtedy postanowiła, że musi zmienić swoje życie

Otyłość jest plagą XXI wieku – to fakt, z którym nie ma nawet sensu polemizować, bo wystarczy spojrzeć na zatrważające statystyki.

Niestety, waga społeczeństwa rośnie i rosnąć będzie, a przynajmniej takie są niezbyt optymistyczne prognozy na najbliższą przyszłość. Na szczęście w ostatnich latach rośnie świadomość na temat tego, jak ważna jest aktywność fizyczna i troska o zdrową dietę. A jednak ciągle jeszcze wiele osób zdaje się ignorować te fakty. Pozostaje mieć nadzieję, że edukacja w szkołach w zakresie promocji zdrowia w końcu zacznie przynosić efekty.


Bardzo duże znaczenie w profilaktyce otyłości mają nawyki, jakie wynosi się z rodzinnego domu. Jeżeli rodzice nie wpoją swoim dzieciom zasad zdrowego odżywiania i konieczności podejmowania aktywności fizycznej, a przy okazji będą ignorować złe przyzwyczajenia swoich pociech, skutki mogą być opłakane.

Przekonała się o tym na własnej skórze Maddy Ghorob, dzisiaj 29-letnia studentka prawa, która całe dzieciństwo spędziła na wysokokalorycznej niezdrowej diecie. Rodzice dziewczyny, sami raczej szczupli, nie zdawali sobie sprawy, że niewłaściwe odżywianie może doprowadzić ich córkę do tragicznego stanu, zagrażającego poważnie jej zdrowiu i życiu.

Instagram

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply