Chcesz mieć ogródek inny niż wszyscy? Postaw w nim przerażające krasnale, inspirowane słynnymi horrorami 

Posiadanie ogrodu to marzenie wielu ludzi, dlatego ci którzy mają to szczęście, zazwyczaj dokładają wszelkich starań, by zawsze dobrze wyglądał. Sposobem na upiększenie przydomowej przestrzeni może być np. zakup ozdób ogrodowych. 

Od wielu lat w przydomowych ogródkach można spotkać figury krasnali, które przez jednych uważane są za uroczą dekorację, a przez innych za koszmarne i kiczowate przedmioty. Trzeba jednak pamiętać, że krasnal ogrodowy niejedno może mieć imię i nie zawsze musi to być wesoły gnom, z lampionem i kilofem w ręce, o czym przekonuje pewna grupa artystów.


scary-gnomes-p


Plastyków i rzeźbiarzy z Kanady połączyła nie tylko pasja do sztuki, ale także do horrorów. Walking Dead, Dawn of the Dead, 28 days Later czy Pet Semetary to filmy, które zainspirowały artystów do stworzenia serii nietuzinkowych krasnali ogrodowych w klimacie zombie.

Trzeba przyznać, że figurki są faktycznie przerażające

scary gnomes (6)


Krasnale są całkowicie wykonywane ręcznie, bez użycia żadnych form, dlatego każdy jest inny i niepowtarzany, a osoba która go kupi, może mieć pewność, że żaden sąsiad nie będzie mógł pochwalić się taką samą ozdobą.

Krasnal-zombie nie będzie podobał się każdemu

Więcej zdjęć tych przerażających figurek znajdziecie na kolejnych stronach. 

scary gnomes (3)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply