Po wypadku samochodowym musiała nosić gorset ortopedyczny. Zamiast rozpaczać, zrobiła coś niezwykłego!

Poznajcie Maddie Cable, 17-letnią fankę steampunka, która kilka miesięcy temu przeżyła poważny wypadek samochodowy. Doszło do niego 20 listopada 2015 roku. Dziewczyna i jej mama włączały się do ruchu na autostradzie w ulewny dzień, gdy nagle ich samochód wpadł w poślizg i rozbił się.

Maddie doznała urazu kręgosłupa, który na szczęście nie okazał się trwały. Lekarze ustabilizowali kręgi, jednak Maddie musiała – co najmniej przez 6 tygodni – nosić specjalny gorset ortopedyczny.

1

Gorsety ortopedyczne mają to do siebie, że nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, zwłaszcza dla młodej, nastoletniej dziewczyny. Nic dziwnego, że 17-latka, z pomocą swojej przyjaciółki Sarah, postanowiła przerobić swój w zbroję steampunkową z prawdziwego zdarzenia.

2

Prace zajęły nastolatkom około 5 godzin. Udało im się stworzyć naprawdę realistyczny strój! Użyły elementów metalowych, papierowych, a także farby w sprayu i farb akrylowych.

3

Efekt końcowy jest naprawdę niesamowity. Maddie stwierdziła nawet, że taka metamorfoza pozwoliła jej polubić znienawidzony na początku gorset ortopedyczny i poczuć się bardziej pewnie.

4

Kilka tygodni później Maddie mogła już ściągać gorset na parę godzin w ciągu dnia, aby powoli zacząć przyzwyczajać kręgosłup do normalnej pracy. Z jednej strony wielka ulga, z drugiej żal fantastycznego stroju, który już niedługo będzie zbierał kurz w szafie.

Razem z przyjaciółką Maddie już jednak plan na najbliższe dni – ich wspólny przyjaciel przygotowuje się do operacji kolana – przed nimi więc nowe, niesamowite rzemieślnicze wyzwanie!

5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : epbot.com

Reply