Przerobili kobietę na piłkę! Tak wygląda cenzura w arabskich reklamach

Kobiety w Arabii Saudyjskiej nie mają łatwego życia. Kraj ten rządzi się swoimi prawami i jest najbardziej restrykcyjny w całym „islamskim świecie”.

Panie nie mogą prowadzić samochodów i uczestniczyć w pogrzebach swoich bliskich. Nawet gdy umrą ich rodzice czy dzieci nie są obecne na ceremonii pogrzebowej. Często ukrywają się za okolicznymi budynkami, by choć z daleka ostatni raz zobaczyć i pożegnać ukochanych. Przez całe życie mają status prawny dziecka! Bez zgody męża, ojca czy opiekuna nie mogą pójść do lekarza, czy w wybrane miejsce publiczne.

Jedni sądzą, że są jak niewolnice, drudzy uważają, że prowadzą bardzo wygodne życie. W końcu nie muszą się o nic martwić, a mężczyźni o wszystkim za nie decydują. Jedyny minus to to, że nie mają żadnych praw, a za każde nieposłuszeństwo wtrąca się je do tzw. pokojów kobiet, gdzie odbywają kary. Mogą przebywać tam kilka dni lub całe życie, w zależności od widzimisię opiekuna. Po ulicach chodzą w długich abajach — czarnych narzutach zasłaniających ciało od szyi do kostek. Twarze zazwyczaj zasłaniają nikabem.

W Arabii Saudyjskiej funkcjonuje Komitet Krzewienia Cnót i Zapobieganiu Złu. Składa się on z około 5 tysiąca mężczyzn, którzy wyłapują grzesznice z ulic. Za co można zostać ujętym? Wystarczy ubrać szpilki, odkryć włosy czy zbyt głośno z kimś rozmawiać. Pewna konserwatywna grupa duchownych naciska, aby kobietom całkowicie zabroniono pojawiania się w telewizji oraz mediach. Czy tak się stanie? Zobaczymy niedługo. Jak na razie pojawiają się w reklamach i programach telewizyjnych, jednak na specjalnych warunkach.

Przejdź na kolejną stronę, aby zobaczyć, jak ocenzurowano reklamę basenu ogrodowego. Grafik płakał, jak cenzurował.

img2.everafterguide.com

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply