Rodzina zmarłego chłopca odnajduje dziewczynę, której przeszczepiono jego serce. Zobaczcie ich wzruszające spotkanie

Śmierć nikogo nie ominie, jednak często przychodzi zbyt wcześnie i zabiera ze sobą bardzo młodych ludzi. Trudno pogodzić się z ich stratą, dlatego warto temu tragicznemu zdarzeniu nadać sens i przekazać organy zmarłej osoby do przeszczepu, co z pewnością uratuje niejedno ludzkie istnienie. 

Państwo Salinas pochodzący z Ameryki Łacińskiej byli zwykłą rodziną z dwójką dzieci mieszkającą w Teksasie. Wszystko się zmieniło 10 lat temu, gdy dotknęła ich wielka tragedia: w wypadku samochodowym zginął ich syn Mikey. Rodzice pomimo wielkiego bólu i rozpaczy po jego stracie, postanowili oddać narządy chłopca do przeszczepu, miedzy innymi serce.


dawca-pas


Drugim dzieckiem państwa Salinas jest córka Monique. Kiedy jej brat zginął miała zaledwie 5 lat, ale bardzo to przeżyła, ponieważ rodzeństwo było niezwykle zżyte ze sobą. Dziewczynce bardzo więc brakowało starszego brata, zwłaszcza podczas ważnych dla rodziny uroczystości. Nic więc dziwnego, że kiedy zbliżały się jej piętnaste urodziny jeszcze bardziej tęskniła za nim. Rodzice widząc jej smutek postanowili, że spróbują odnaleźć osobę, której przeszczepiono serce Mikey’a i zaprosić ją na uroczystość urodzinową córki.

W kulturze latynoamerykańskiej 15 urodziny to wyjątkowy moment, kiedy dziewczynka staje się kobietą

00b2b7d7588de84cce483dcac359db98-800x361


Biorcą serca chłopca była Aubrey Reeves, mająca wówczas 8 lat. Aubrey miała wrodzoną wadę serca i wcześniej odrzuciła już dwa przeszczepy, ale na szczęście narząd od Mikey’a został przyjęty. W rezultacie dziewczyna jest dziś w pełni zdrowa i niedawno skończyła 18 lat.

Aubrey Reeves 10 lat temu przeszła zabieg transplantacji serca

8b4242939202db87d59de037e1a37fb4-800x362


Procedury zabraniają ujawniania informacji na temat dawcy i biorcy, więc spotkania rodzin zmarłych osób z ludźmi, którym przeszczepiono organy ich bliskich są rzadkie. Państwo Salinas jednak nie poddali się w swych wysiłkach poszukiwania biorcy, dopóki nie zdobyli danych Aubrey. Gdy to się udało, zadzwonili do niej i poprosili, by w raz z matką odwiedziła ich na urodzinach córki. Panie z radością przyjęły to zaproszenie.

Państwo Salinas aż do dnia imprezy urodzinowej trzymali w tajemnicy przyjazd Aubrey

Zakończenie tej wzruszającej historii znajdziecie na drugiej stronie. 

9d039eb268ee1fa21e54587b2d4cd9fa-800x353

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : nolocreo.com

Reply