Przeszłość kontra teraźniejszość. Oto zdjęcia, które uzmysłowią wam, jak bardzo zmienia się świat

Czas nie stoi w miejscu, lecz biegnie nieubłaganie przynosząc ze sobą zmiany i nie da się go zatrzymać. Przeobrażenia zachodzące w świecie mają różny charakter, jedne ocenianie są pozytywnie, a drugie negatywnie. Jednak niezależnie od tego, co na ich temat myślimy, musimy się pogodzić z ich istnieniem oraz z tym, że dzisiejszy świat nie jest już taki sam, jak ten z wczoraj.

Codziennie wiedza jaką posiadają ludzie się poszerza, wynajdywane są nowe rozwiązania i wynalazki. Zmieniają się potrzeby społeczeństw oraz sposoby zaspokajania owych potrzeb. Procesu tego nie da się zatrzymać, ponieważ trwa on od zarania dziejów i doprowadził ludzkość do obecnego momentu rozwoju cywilizacyjnego. Pochylając się nad problemem zmian zachodzących w świecie, warto zauważyć, że jedne są szybkie i gwałtowne, zaś inne powolne i stopniowe. Czasem nasza rzeczywistość zmienia się niepostrzeżenie, dlatego dobrze jest sobie przypomnieć, jak wyglądało nasze życie jeszcze kilka lat temu.


przeszlosc-pas


Jak uważacie, świat zmienia się na lepsze? Czy może ludzkość idzie w złą stronę, za bardzo uzależniając się od elektroniki i wygód?

1. Wyjazd na wakacje

Kiedyś wyjazd nad wodę czy w góry był czasem oderwania się od codzienności. Obecnie gdziekolwiek jesteśmy, towarzyszy nam internet, który sprawia, że nie potrafimy w pełni cieszyć się zmianą otoczenia.

1340655-650-1460961661-cart5


2. Zabawki

Pluszowe maskotki czy lalki skłaniające do samodzielnej kreatywnej zabawy są zastępowane przez urządzenia mobilne, które zajmują dzieci elektroniczną rozrywką: filmami lub grami.

1340705-650-1460961661-cart6


3. Gry

Kiedyś gry były proste i mniej brutalne. Dziś mają bardzo rozbudowane fabuły, które wciągają graczy na wiele miesięcy, a także są przepełnione przemocą.

1340805-650-1460961661-cart8

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply