6 pozytywnych wskazówek, jak przetrwać w trudnych okresach życia i nie zgorzknieć

Gorsze okresy w życiu zdarzają się każdemu. Nie wychodzą plany i wszystko jest nie tak, żal i stres dokładają swoje i człowiek czuje, że ma problemy, żeby rano wstać z łóżka. W takich chwilach najgorszym naszym wrogiem jest nasz umysł. To wszystko, co sobie dopowiadamy i jak myślimy o naszych kłopotach.

Jeśli myślimy negatywnie, nasz umysł nie potrafi znaleźć żadnych pozytywnych rzeczy wokoło. Oto 6 wskazówek jak sobie pomóc w takich sytuacjach, by złe wydarzenia i doświadczenia nie zmieniły nas w zgorzkniałych i negatywnych ludzi!


male1. Nie dręcz siebie

Większość czasu jesteśmy źli na siebie, że doprowadziliśmy do takiej sytuacji. Obwiniamy się o wszystko, co doprowadziło nas do tego punktu. Zaczyna nas to zżerać, męczyć i sprawiać, że nie możemy się zmotywować do działania. Nie jesteśmy w stanie przezwyciężyć wszystkich naszych słabości. Śmiej się! Śmiech leczy i działa cuda, zwłaszcza że czasami mimo naszych najlepszych chęci dzieje się coś, co wszystko rujnuje. Odpocznij od negatywnego myślenia. Oglądnij komedię lub idź do przyjaciela, o którym wiesz, że możesz się z nim pośmiać.

1


2. Pomyśl o dobrych rzeczach, które zrobiłeś

Pomyśl o tym, co ostatnio udało ci się zrobić. Najlepiej, żeby to przerastało nieciekawą sytuację, w jakiej jesteś. Masz niezaliczony egzamin? Ale przecież zaliczyłeś poprzednie lata! Nie ma zleceń i jesteś w dołku? Pomyśl o świetnych projektach, które wykonałeś.

2


3. Ćwiczenia

Kiedy dostaje się trudne wyzwania, nie ma czasu na myślenie o błahostkach. Wyzwania i ćwiczenia czy to umysłowe, czy fizyczne pozwalają na redukowanie stresu. Zwłaszcza w obliczu kryzysów i kłopotów warto odnaleźć czas na ćwiczenia min. 20 min dziennie.

Więcej porad znajdziesz na następnej stronie.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifehack.org

Reply