7 kobiet zmieniło niedokończony budynek w luksusową rezydencję! Nie chciały na starość trafić do domu starców

Pewnego razu siedem młodych dziewczyn spotkało się na pogaduchach i rozmawiało o tym, jak to dobrze by było razem się zestarzeć.

Wielu dobrych przyjaciół o tym marzy, jednak w większości przypadków tak się nie dzieje. Z czasem zapominają o sobie i relacjach, które je łączyły. Zakładają rodziny, rozjeżdżają się po różnych miastach i prawie nie utrzymują ze sobą kontaktów. W tym przypadku było jednak inaczej. Dziewczyny poznały się 20 lat temu. Na przestrzeni lat wywiązała się między nimi siostrzana więź. Często się odwiedzały i spędzały ze sobą mnóstwo czasu. Pomysł posiadania wspólnego domu pojawił się w żarcie.

Któraś z nich rzuciła, że gdy skończą 60. lat, zamieszkają pod jednym dachem. Z czasem zaczęły traktować ten pomysł bardzo poważnie. Przyjaciółki nie chciały na starość wylądować w domu starców, lecz spędzić jesień życia w godnych warunkach i w otoczeniu kochających ludzi. W 2018 roku wprowadziły stary plan w życie. 70 kilometrów od Kanton, trzeciego co do wielkości miasta w Chinach, zobaczyły niedokończony budynek dość sporych rozmiarów. Okazało się, że jest na sprzedaż.

Zrobiły zrzutkę i kupiły posiadłość o powierzchni 700 metrów kwadratowych. Dom był jednak w stanie surowym. Wymagał remontu i dostosowania go pod siedmiu wymagających osób. Kobiety czuwały nad wszystkimi pracami. Wynajęły fachowców oraz architektów i przystąpiły do urządzania wymarzonego gniazdka. Z tygodnia na tydzień opuszczona budowla zyskiwała nowy blask. Aby ukończyć prace remontowe i komfortowo wyposażyć wnętrza, musiały przeznaczyć 4 miliony juanów, czyli jakieś 2 miliony złotych. Teraz twierdzą, że nie żałują wydania tych pieniędzy. Są niesamowicie zadowolone z efektów i zgodnie mówią, że posiadają idealne warunki mieszkaniowe.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply