7-letni chłopiec stał się żywą przynętą dla węża! Jego rodzice nie widzą w tym wszystkim problemu

Jakie obowiązki ma siedmio lub ośmioletnie dziecko? Zależy to w dużej mierze od wychowania i sytuacji finansowej jego rodziny.

Bogate dzieciaki często nie muszą robić zupełnie nic. Wszystko wykonują za nie służące i opiekunki, a one poświęcają się tylko zabawie. W przeciętnych domach do obowiązków kilkulatka należy przeważnie posprzątanie pokoju i odrobienie lekcji. Niektórzy rodzice od najmłodszych lat uczą pociechy większej samodzielności. Nie chcą wychowywać leni i zachęcają je do samodzielnego przygotowania sobie śniadań, sprzątania, prania czy ścielenia łóżek.

Dzieciaki różnie do tego podchodzą i przeważnie chcą wymigać się od nudnych zadań. W końcu czeka na nie wiele innych ciekawszych rzeczy np. oglądanie telewizji czy przeglądanie internetu. Najmłodsi z odległych zakątków świata nawet nie marzą o dostępie do internetu. Przeważnie ich jedynym pragnieniem są pełne żołądki. W krajach Trzeciego Świata dostęp do pożywienia jest bardzo utrudniony i zazwyczaj trzeba liczyć na ofiarność innych lub wziąć sprawy w swoje ręce i samemu upolować coś na obiad. Maluchy nie mają łatwo. Opuszczają zajęcia szkolne, aby pomagać rodzicom w pracach na polu lub w pozyskiwaniu pożywienia.

Wiąże się to bardzo często z ryzykowaniem zdrowiem i życiem. Przykładem na to jest dwójka tych dzielnych maluchów. Są rodzeństwem mieszkającym w biednej wiosce w Kambodży. Mają 7 i 8 lat. Doskonale wiedzą, że nikt nie poda im obiadu pod nos i jeśli chcą zaspokoić głód, muszą samodzielnie złapać pożywienie. Kilkulatki łapią ogromne i niebezpieczne węże. Gady stanowią wyżywienie nie tylko dla nich, lecz również dla całej ubogiej rodziny. Nie mają broni ani sprytnych pułapek, w które mogłyby wpełznąć te stworzenia. Muszą posunąć się do czegoś bardzo niebezpiecznego…

Przejdź na kolejne strony, by dowiedzieć się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply