10 niesamowitych korzyści, które niesie za sobą przytulanie. Zacznij z nich korzystać już dziś

Kto nie lubi się przytulać, niech szybko zmieni zdanie, okazuje się, że jest to nie tylko przyjemne, ale ma co najmniej 10 korzyści.

Każda chwila relaksu i odprężenie jest dla nas na wagę złota. Tylko takie chwile kiedy można odetchnąć ładują nasze akumulatory i pomagają w walce ze stresem, chorobami i depresją. Nie jest łatwo przyznać, że i na intymność i zwykłe przebywanie ze sobą poświęcamy za mało czasu. Praca i proza życia sprawia, że mamy na wszystko mało czasu, ale bliskość z innymi, a zwłaszcza partnerem jest konieczna, by być szczęśliwym.

Poczucie bliskości i przytulanie jest ważne nie tylko dla kobiet, ale też dla mężczyzn. Uścisk i wzajemny dotyk to najprostsza forma wsparcia, pokazanie drugiej osobie, że jest bezpieczna. Przytulanie się to ratunek dla ciała i duszy. Poznaj te 10 korzyści płynących z przytulania, a z pewnością wpadniesz już dziś w ramiona bliskiej ci osoby.

1. Uwolnienie hormonów

Oksytocyna jest hormonem, który odpowiada za to, że czujesz się dobrze i dążysz do kontaktu z innymi. Oksytocyna jest zwana hormonem miłości i przywiązania, zwiększa empatię i zmniejsza poczucie lęku i stresu. Dlatego warto się przytulać z partnerem, a także tulić dzieci to bardzo koi i sprawia, że jesteśmy szczęśliwi.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply