Łapy tego psa zmieniły kolor i zaczęły potwornie boleć! Wszystko po kilkuminutowym spacerze i tym, co znajdowało się na chodniku

Zima daje się we znaki nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. W tragicznej sytuacji są te bezdomne, które nie mają się gdzie schronić przed trzaskającym mrozem. Ważne, aby przetrwać trzy najzimniejsze miesiące! Potem się ociepli i warunki do życia będą bardziej sprzyjające.

Intensywne opady śniegu i ujemne temperatury nie zachęcają do spacerów, jednak najbardziej żywiołowe zwierzaki chcą choć kilka minut spędzić na świeżym powietrzu. Nie sposób odmówić czworonogowi, który stoi przy drzwiach ze smyczą w zębach, dlatego opiekunowie rozczuleni takim widokiem zabierają pupila na upragnioną przechadzkę.

Zdarza się, że nawet kilkuminutowy spacer może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, a wszystko przez zalegającą na chodnikach sól. To niemal czysty chlorek sodu (NaCl). Niszczy nie tylko obuwie i karoserię samochodową, ale również środowisko naturalne uniemożliwiając roślinom pobieranie wody. To nie wszystko! Udowodniono, że zalegająca drogowa sól uszkadza nawet beton!

Dla psów spacery po posypanych solą powierzchniach są istnym piekłem! Przejdź na kolejne strony i dowiedz się więcej!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thedodo.com

Reply