Szpital w Ontario dba o swoich pacjentów w wyjątkowy sposób. Sprawdźcie, kogo chorzy mogą gościć przy swoich łóżkach

Pobyt w szpitalu nigdy nie należy do przyjemnych. Człowiek oderwany od swojej codzienności i obowiązków, bezczynnie leży w łóżku, często cierpi fizycznie i psychicznie, tęskniąc za swoimi bliskimi. Problem ten zauważyli lekarze z kanadyjskiego szpitala w Ontario i postanowili dać pacjentom trochę radości. 

Sposobem na poprawienie humoru pacjentowi jest możliwość wpuszczenia do niego jego zwierzęcia, które musiał zostawić w domu. Dzięki temu chorzy ożywiają się i mają większą motywacje, by walczyć o swoje zdrowie, bo wiedzą, że ktoś na nich czeka i ich potrzebuje.


szpital-pas


Program zajmujący się wizytami zwierząt w szpitalu nosi nazwę „Zachary’s Paws for Healing” (“Uzdrawiające Łapy od Zacharego”). Akcję zapoczątkowała  Donna Jenkins, której siostrzeniec imieniem Zachary walczył z chłoniakiem. Kiedy chłopiec był w szpitalu bardzo tęsknił za swoim psem, więc kobieta postanowiła przemycić do niego pupila. Wizyta ta okazała się mieć same pozytywne skutki, dlatego stworzono specjalny program, umożliwiający czworonogom bezpieczne odwiedziny chorych właścicieli w placówkach medycznych.

Wizyty zwierząt w szpitalu wspomagają leczenie

hospital-pets-allowed-animal-therapy-zacharys-paws-for-healing-juravinski-1


W ramach programu zwierzęta mogą odwiedzać chorych właścicieli w szpitalu przez około godzinę, raz w tygodniu. Wcześniej psy i koty są dokładnie myte, aby nie narazić pacjentów na niepotrzebne zakażenia i komplikacje. Ze względów bezpieczeństwa zwierze ma dostęp tylko do swojego właściciela i jest izolowane od innych pacjentów. Lekarze ze szpitala w Ontario są zadowoleni z decyzji o przystąpieniu do programu, ponieważ pacjenci, których odwiedzają zwierzęta, szybciej powracają do zdrowia, są bardziej pogodni i rzadziej ulegają złym nastrojom czy depresji.

O tym, jak ważne dla chorych są te wizyty i ile im dają radości, świadczą poniższe zdjęcia. 

Mruczenie kotów pozwala się uspokoić

hospital-pets-allowed-animal-therapy-zacharys-paws-for-healing-juravinski-2


Szczególnie obecności zwierząt potrzebują dzieci

hospital-pets-allowed-animal-therapy-zacharys-paws-for-healing-juravinski-20


Na cotygodniową wizytę czekają z niecierpliwością zarówno ludzie, jak i zwierzęta

Więcej wzruszających zdjęć ze szpitala w Ontario znajdziecie na drugiej stronie. 

hospital-pets-allowed-animal-therapy-zacharys-paws-for-healing-juravinski-18

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply