Specjaliści od psychosomatyki wskazali problemy emocjonalne, jakie kryją się za popularnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Sprawdźcie, co mówi Wasze ciało 

Człowiek to niezwykle skomplikowana materia, składająca się z duszy i ciała.

Już w starożytności ludzie zauważyli, że diagnozując stan zdrowia człowieka, nie można oddzielać jego duszy i ciała, ponieważ razem tworzą nierozerwalną całość. Takich spostrzeżeń dokonał m.in. Platon, który pisał, że „leczenie wielu chorób, nie jest znane lekarzom Hellady, gdyż nie baczą oni na całość, którą także studiować należy, albowiem nie może być zdrowa część, kiedy niedomaga całość”.

 

Pod pojęciem psychosomatyki rozumie się kompleksowe podejście do diagnostyki i leczenia ludzkiego organizmu, które swoją uwagę skupia na wpływie czynników natury psychicznej na powstanie stanu chorobowego. Terminu tego w naukach medycznych po raz pierwszy użył  J.Ch. Heinroth w 1818 roku.

Propagatorzy psychosomatyki uważają, że choroba jest nie tylko wynikiem działania wirusów czy bakterii, ale także stanowi reakcję na życie wewnętrzne człowieka. Nasze zdrowie fizyczne w dużej mierze zależy od naszego nastroju, myśli i emocji, a jeśli w życiu wewnętrznym pojawiają się problemy, to po pewnym czasie uzewnętrznią się one poprzez chorobę ciała.

 

Głowa

Jeśli często dręczą Cię bóle głowy, może to oznaczać, że żyjesz w ciągłym napięciu intelektualnym i nie potrafisz zapanować nad myślami, które Cię przytłaczają. Dodatkowo tego typu dolegliwości bólowe wskazują na niskie poczucie własnej wartości, strach przed brakiem akceptacji oraz zazdrość. Chcąc się pozbyć fizycznych bólów głowy, trzeba w niej wpierw poukładać myśli.

Włosy

Problemy z włosami, takie jak przedwczesne łysienie lub siwienie, są często spowodowane stresującymi doświadczeniami lub strachem.

Zęby

Częste bóle zębów i dziąseł uznaje się za oznakę niezdecydowania. Owo niezdecydowanie wywołuje w człowieku niepokój, który utrzymując się przed dłuższy czas, prowadzi do pojawienia się fizycznego bólu.

Więcej o dolegliwościach bólowych i ich powiązaniu z czynnikami natury psychicznej, przeczytacie na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : pozitivno.me

Reply