Niecodzienny pomysł na wyleczenie zdeformowanej ptasiej nóżki. Dzięki temu ma szansę normalnie żyć

California Wildlife Center (CWC) przyszli na ratunek bezradnemu ptaszkowi, który miał poważną deformację palców. Malutkiego przedrzeźniacza północnego znaleźli w lesie i od razu zdecydowali się mu pomóc. Ptaszek nie mógł sprawnie się poruszać i pewnie, gdyby nie ich interwencja zginąłby z głodu, ponieważ z trudem zdobywał pożywienie.

Nie było łatwo pomóc tak malutkiej istocie, ale ratownicy wpadli na genialny pomysł. Wykonali mini „rakiety” mające na celu rozprostowanie jego palców. Konstrukcja nie była skomplikowana. Wystarczył niewielki karton i kilka listków taśmy klejącej.


feet-problem0


Ten prosty wynalazek okazał się bardzo skuteczny i po dwóch tygodniach ptaszyna zaczęła normalnie funkcjonować. Obecnie jest przygotowywana do wypuszczenia na wolność.

feet-problem1Pamiętajmy, że wszystkie zwierzaki to nasi mniejsi bracia, którymi powinniśmy się opiekować i pomagać, gdy zobaczymy, że któreś jest w tarapatach. To właśnie dzięki nim nasz świat jest piękniejszy i ciekawszy. Każda istota zasługuje na dobre traktowanie, dlatego tak ważne jest, aby reagować, gdy zwierzętom dzieje się krzywda.

feet-problem

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply