Te zachwycające jaskinie to prawdziwe dzieła sztuki i wynik 25 lat ciężkiej pracy jednego człowieka

Człowiek powinien mieć w życiu jakąś pasję czy hobby, którym poświeci swój wolny czas i energię. Dla Ra Pauletta czymś takim jest rzeźbienie ścian jaskiń, które ozdabia już od ponad 25 lat. 

Ra Paulett mieszka w stanie Nowy Meksyk w USA, gdzie wyszukuje wapiennych skał, w których znajdują się jaskinie. Gdy znajdzie odpowiednie miejsce, przystępuje do żmudnej i czasochłonnej pracy ozdobienia go niepowtarzalnymi motywami. Efekty jego działań podziwiają ludzie na całym świecie, ponieważ reportaż o pracy amatora-rzeźbiarza cieszy się dużą popularnością w sieci i obejrzało go już prawie 20 milionów osób.


jaskinia-pas


Piaskowiec to dobry materiał dla rzeźbiarza, ponieważ jest dość plastyczny i ładnie wygląda po obróbce. Dowodem są rzeźbienia wykonane przez Ra Pauletta, które olśniewają swą złożonością i misternie wykonanymi detalami. Artysta stara się, by każda sala w ozdabianych przez niego jaskiniach była inna, dlatego w jednym z pomieszczeń królują np. motywy roślinne, a w innym kształty prehistorycznych skamielin.

Rzeźbiarz stara się zagospodarować każdy kawałek ściany

o-HOEHLE-570-622x289


Na uwagę zasługuje również sposób, w jaki pracuje rzeźbiarz-amator, ponieważ używa tylko bardzo podstawowych narzędzi: kilofa, szpachelki, łopatki czy taczek. Jak pokazują jego dzieła to wystarczający sprzęt, by stworzyć coś unikanego i pięknego, o ile oczywiście ma się talent, wizję oraz dużo wytrwałości i cierpliwości.

Ra Paulett to człowiek z wielką pasją

jaskinia-1


Ra Paulett nie tylko ozdabia ściany, ale także ingeruje w układ jaskiń, wykuwając otwory na światło słoneczne czy przejścia między skalnymi salami. Ogólnie udało mu się przekształcić już 12 jaskich na dzieła sztuki, bo na pewno efekt jego pracy powinien nosić takie zaszczytne miano.

Wejście do jaskini jest jak przejście do innego świata

o-HOEHLE-570-2-622x288


Artysta stara się, by jego praca nie odbierała jaskiniom naturalnego charakteru, ale jedną z nich zmienił całkowicie i urządził w niej samodzielne mieszkanie. Jest tam pokój, łazienka z oszałamiającą wanną czy kącik kuchenny. Amerykanin na podłodze położył deski oraz podpiął podstawowe media: prąd i wodę.

W jednej z jaskiń można nawet wziąć prawdziwą kąpiel

Jesteście ciekawi, jak wygląda reszta jaskiniowego M2? Zapraszamy do odwiedzenia strony drugiej i trzeciej. 

original1-622x315

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : likemag.com

Reply