90 lat życiowego doświadczania zawarte w 45 jednozdaniowych radach. Mądrości tej babci otworzą wam oczy 

„Mądre rady starości najczęściej są efektem głupich praktyk młodości” – Władysław Grzeszczyk.

Choć powszechnie patrzymy na starość z niechęcią, to ma ona swoją jedną wielką niezaprzeczalną zaletę: pozwala korzystać z bogatego życiowego doświadczenia. Każdy przeżyty rok jest bowiem cenną lekcją, która pozwala lepiej poznać życie, ludzi i świat. Lecz czy można zdobyć tą życiową mądrość zanim wybije jesień życia?

 

Jak zdobyć mądrość seniorów będąc młodym? Posłuchać ich rad i zaufać na słowo, że działają. Młodzi często wyważają już otwarte drzwi, dlatego zamiast mocować się z życiem na własną rękę, warto wpierw sprawdzić, jak na dany problem lub sytuację zapatruje się ktoś starszy i bardziej doświadczony, i dopiero wtedy przystąpić do działania.

Regina Brett mieszka w Cleveland w stanie Ohio i z okazji swoich 90 urodzin, postanowiła napisać mini poradnik dla młodych ludzi. Zawiera on 45 krótkich rad oraz spostrzeżeń dotyczących życia i ludzi. Warto posłuchać jej słów i skorzystać ze zdobytego doświadczenia.

 

90-letnia babcia udziela życiowych rad

1. Życie jest niesprawiedliwe, co nie oznacza, iż nie jest dobre.

2. W razie wątpliwości nie rezygnuj, lecz wytrwale dąż do celu.

3. Życie jest zbyt krótkie, nie marnuj go na nienawiść.

4. Praca nie jest najważniejsza, nie zajmie się tobą podczas choroby, zrobią to przyjaciele i rodzina, dlatego dbaj o nich.

5.  Regularnie spłacaj długi, bo pieniądz zacznie tobą rządzić.

Kolejne rady znajdziecie na następnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : positivno.me

Reply