Jak budować swoją charyzmę i robić na ludziach dobre wrażenie? Posłuchajcie wskazówek byłego agenta FBI

Wrażenie, jakie robimy na innych, często jest kluczem do sukcesu.

Ludzie nieustanne nawzajem się oceniają, a każdy chce, by inni wygłaszali o nim tylko pochlebne opinie. To, jak ktoś jest postrzegany, zależy od wielu czynników, między innymi od tego, jak się wypowiada czy gestykuluje, dlatego warto ćwiczyć umiejętności, które pomagają robić dobre wrażenie i budować trwałe więzi.

 

Jak być atrakcyjnym dla otoczenia człowiekiem? Na to pytanie spróbował odpowiedzieć Jack Schafer, były agent FBI. Napisał on książkę pod tytułem „The Like Switch: An Ex-FBI Agent’s Guide to Influencing, Attracting, and Winning People Over”, w której przedstawił listę 7 wskazówek, pomagających kształtować charyzmę i sterować wrażeniami, jakie wywołujemy u innych. 

Były agent wyjaśnia, co sprawia, że jesteśmy atrakcyjni dla innych ludzi oraz radzi, jak skutecznie budzić zaufanie. Zauważa także, że jego wskazówki pomagają nie tylko dobrze wpływać na ludzi, ale także tworzyć silniejsze przyjaźnie. Warto tych rad posłuchać, ponieważ agenci FBI od ponad 20 lat z powodzeniem stosują je w swej pracy.

 

Dobre wrażenie rady agenta FBI

1. Uśmiechaj się oczami

Nasze oczy najbardziej przyciągają uwagę rozmówcy, dlatego trzeba nauczyć się panować nad ich wyrazem. Tylko ten, kto potrafi kontrolować swój wyraz oczu, będzie mógł zawsze budzić u innych zaufanie, gdyż uda mu się ukryć prawdziwe emocje. Radosne oczy zawsze robią dobre wrażenie, ponieważ skracają dystans między rozmówcami.

Kolejne wskazówki znajdziecie na dalszych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : fabiosa.com

Reply