15 zasad, które pozwoli Ci być szczęśliwym człowiekiem. Spróbuj je zastosować i zobacz, jak twoje życie zmienia się na lepsze

Szczęście nie jedno ma imię.

Potrzeba bycia szczęśliwym jest naturalna dla człowieka i tkwi w nim od wieków. Problem szczęścia był jednym z głównych tematów starożytnych filozofów, ale czy udało się go w pełni wyjaśnić? No cóż, kwestia szczęścia wciąż wydaje się niewyczerpana, choć coraz więcej wiemy o tym, jak się osiągnąć.

Rozumienie szczęścia w czasach starożytnych bezpośrednio odnosiło się do natury ludzkiej. Filozofowie próbowali wyjaśnić naturę szczęścia i sposoby jego osiągania, cały czas patrząc na zagadnienie przez pryzmat istoty ludzkiej i jej potrzeb, co doprowadziło do skonstruowania kilku poglądów na temat szczęścia.

Eudajmoniści uznawali szczęście za najwyższą wartość i cel życia ludzkiego, zaś epikurejczycy dostrzegali w nim miarę przyjemności doznawanych w życiu. Arystoteles widział w nim życie zgodne z maturą, a buddyści za pełnię szczęścia uznają wyzbycie się wszystkich pragnień i osiągnięcie idealnej harmonii.

By pomóc osiągnąć Wam wasze życiowe szczęście, prezentujemy małą pomoc: listę zasad, których przestrzeganie zdecydowanie przybliża człowieka do życia w szczęściu i harmonii. Wprowadźcie je w swoje życie i zobaczcie, jak zmienia się na lepsze.

1. Rozsądnie walcz ze stresem

Stres dnia codziennego, nerwy, złość – te wszystkie odczucia i emocje muszą zostać uwolnione, bo inaczej zjadają człowieka od środka, niszcząc go psychicznie i fizycznie. Chcąc być szczęśliwym, trzeba znaleźć swój zdrowy sposób na rozładowanie napięć, np. bieganie, pisanie wierszy, słuchanie muzyki, jazda na motorze. Zdecydowanie nie polecamy panowania nad stresem za pomocą jedzenia.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thoughtcatalog.com

Reply