8 życiowych rad ze starożytnych Chin, które od wieków nie straciły na aktualności. Warto je poznać i zastosować, a świat stanie się lepszy 

Konfucjusz uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych mędrców w historii ludzkości.

Konfucjusz był chińskim filozofem żyjącym w latach 551-479 p.n.e., którego szczególnie interesował sens codziennej egzystencji człowieka. Jego rozważania stały się drogowskazem dla milionów ludzi i przez wieki inspirowały innych filozofów do rozważań nad istotą ludzkiej egzystencji.

 

Konfucjusz m.in. wyróżnił podstawowe cnoty człowieka (humanitaryzm, praworządność, poprawność, mądrość i lojalność), a także wyznaczył drogę ich realizacji poprzez powinności. Rozważał również zależności w relacjach rodzinnych i społecznych oraz zajmował się moralnością człowieka.

Prawdy, jakich nauczał ten chiński filozof, pomimo upływu lat wciąż są aktualne. Ich uniwersalność i ponadczasowość wynikają z tego, że zostały skonstruowane na podstawie wnikliwej obserwacji natury człwoieka i głębokich przemyśleń.

 

Życiowe rady Konfucjusza mogą zmienić i Wasze życie, dlatego poznajcie je i zacznijcie stosować już od dziś.

1. Pogódź się z tym, że nie wszystko w życiu jest łatwe

Łatwo jest nienawidzić, a trudniej kochać. Dobre rzeczy, w przeciwieństwie do złych, są trudne.

Rzeczy ważne i cenne zawsze wymagają od człowieka wysiłku czy poświecenia. Trud ich osiągnięcia sprawia, że dzięki temu są bardziej doceniane, szanowane i chronione. Dążenie ku dobru i  szczęściu jest trudne, ale opłacalne.

Kolejne rady znajdziecie na następnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply