7 cennych lekcji życia od Alberta Einsteina

Albert Einstein był wielkim naukowcem. Ten niepodważalny fakt dodatkowo potwierdzają najnowsze badania, które udowadniają jego teorie. Był nie tylko wybitnym fizykiem, ale miał też wiele do powiedzenia na temat życia. Rozumiał, jak wielkie znaczenie ma wyobraźnia i rozwijanie mózgu. 

Ludzki mózg bardzo nie lubi bezczynności, stagnacji i lenistwa. Im więcej ma zadań, tym lepiej funkcjonuje i nie starzeje się. Poznaj ciekawe spostrzeżenia i motywujące twierdzenia, których autorem jest sam Einstein.


duze

1. „Miarą inteligencji jest zdolność do zmian”

Wszystko się wokoło zmienia, gospodarka czy kultura ewoluują każdego dnia. Bez względu na pracę, jaką wykonujesz  musisz obserwować, co dzieje się w świecie, bo to ma realny wpływ na twoją pracę. Zawsze musisz być na bieżąco.

1


2. „Edukacja jest tym, co zapamiętałeś, po tym jak zapomniałeś, czego uczyłeś się w szkole”

Zawsze rozwijaj to, w czym byłeś dobry w szkole. Edukacja nie kończy się wraz z otrzymaniem dyplomu. Jeśli w szkole byłeś dobry z nauki języków obcych czy gry na instrumencie nie rezygnuj z tego. Może to być twoją pasją, ale i sposobem na zarabianie.

 

Governador Jaques Wagner inaugura Centro de Educação Cientifica de Serrinha. Foto: Manu Dias/AGECOM


3. „Nie mam specjalnego talentu. Jestem tylko namiętnie ciekawy”

Marzenia i cele to motory, które napędzają do działania. Nie wystarczy powiedzieć „chcę więcej zarabiać” musisz zacząć działać w tym kierunku. Ciekawość prowadzi nas do poznawania nowych rzeczy i do dziania, a co za tym idzie rozwoju.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifehack.org

Reply