Rafael świętował swoje urodziny na stoku narciarskim, ale zamiast cieszyć się zjazdami, ruszył na pomoc zwierzęciu, które utknęło w śniegu

Rafael Pease to chłopak, który uwielbia aktywnie żyć i kocha przyrodę, a także ruch na świeżym powietrzu. Około 4 miesiące w roku spędza w Chile, gdzie szaleje na cudownie ośnieżonych stokach. 

Rafael na co dzień studiuje na Uniwersytecie Kolorado w Boulder i zgłębia wiedzę z zakresu środowiska, geografii i życia w oceanach. Jego wielką pasją jest snowboard, więc kiedy obowiązki na uczelni pozwalają mu na to, wyjeżdża do Chile. Tam też postanowił spędzić swoje 21 urodziny, ale tego, co go wtedy spotkało, kompletnie się nie spodziewał.


rafael-rescues-horse-p


Rafael wykonywał jeden z pierwszych zjazdów na górze El Colorado, gdy dostrzegł, że coś stoi w śniegu. Podjechał bliżej i okazało się, że w białym puchu utknął leciwy koń. Zwierzak nie mógł się ruszyć i nie miał siły sam wydostać się z zaspy. Snowboardzista bez wahania postanowił mu pomóc i chwycił za łopatę.

Koń w zaspie przy stoku to dość niecodzienny widok

rafael-rescues-horse-1


Nie wiadomo, ile zwierze tam stało, więc Rafael wpierw go nakarmił, a po kilku godzinach kopania chłopakowi udało się uwolnić konia. Młody mężczyzna zdawał sobie sprawę, że jeśli pozostawi go na stoku, zwierze znowu może ugrzęznąć w śniegu i zamarznąć. Aby tego uniknąć, uwiązał go na linie i zaczął sprowadzać w dół.

Zwierzaka nie tylko trzeba było odkopać, ale też odprowadzić w bezpieczniejsze dla niego rejony

Nagranie z kamerki GoPro, jak Rafael ratuje konia, znajdziecie na drugiej tronie. 

rafael-rescues-horse-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply