Całe życie spędziła w plastikowej misce. Jej smutny los poruszył niemal cały świat

19-letni Rahma Haruna z Kano w Nigerii jest wesołą i sympatyczną dziewczyną. Pomimo swojej niepełnosprawności stara się zachować pogodę ducha i z nadzieją patrzeć w przyszłość. Młoda kobieta ma nieprawidłowo rozwinięte ręce, nogi oraz większą część tułowia. Całe dotychczasowe życie spędziła w plastikowej misce, ponieważ jej rodziny nie stać było na wózek inwalidzki.

Kiedy się urodziła, była zdrowym i normalnym dzieckiem. Gdy miała 6 miesięcy dostałą wysokiej gorączki i bólów brzucha a jej kończyny z dnia na dzień przestały rosnąć. Od tego czasu jej życie jest bardzo smutne — niewielka plastikowa miska stała się jej schronieniem.

instagram.com

Rahma Haruna


10-letni brat RahmyFahad codziennie nosi starszą siostrę do miasta, gdzie żebrzą o jałmużnę. Pochodzą z bardzo biednej rodziny i są zmuszeni wychodzić na ulicę, żeby przetrwać.

Rahma Haruna1


Rahmas — ojciec Rahmy musiał sprzedać wszystko, co miał, aby zapłacić za leczenie córki. Obecnie nie mają nic i nie stać ich nawet na wózek inwalidzki dla dziecka. We wsi, w której mieszka rodzina wierzy się w zabobony i wszyscy sądzą, że jakiś zły duch przeklął ojca Rahmy. To właśnie spowodowało, iż jego córka zapadła na tak poważną chorobę. W wielu religiach przekleństwa są częstym uzasadnieniem dla upośledzonych fizycznie i umysłowo. Ludzie nie mają dostatecznej wiedzy i myślą, że choroby są wyłącznie wynikiem działalności sił nadprzyrodzonych.

To nie koniec! Na drugiej stronie, znajdziesz drugą część wpisu. 

Rahma Haruna3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : heftig.de

Reply