5 oznak, że umawiasz się z psycholem. Jeśli je zauważasz, daj sobie spokój z takim facetem!

Tworzenie związku to niełatwa sprawa i jeśli na początku widzi się drugą osobę w najlepszych barwach, to z czasem wszystko wychodzi na jaw.

Kiedy się zakochujemy, nie widzimy świata poza drugą połową. Wydaje nam się idealny, wspaniały i słodki w swoich wadach. Oczywiście mamy świadomość, że sami nie jesteśmy idealni, więc nie czepiamy się drobnostek. Przecież każdy ma swoje przyzwyczajenia i małe dziwactwa, trzeba to zaakceptować, inaczej się nie da.

I jest w tym słuszność – nie ma ludzi idealnych i nie da się zbudować związku, jeśli ma się same wymagania wobec drugiej osoby. Jednak lampka ostrzegawcza powinna zapalić się, gdy partner zaczyna zachowywać się źle. Oczywiście nie może być miejsca na przemoc psychiczną czy fizyczną to jest niedopuszczalne. Nie trzeba bowiem kogoś bić, by zrobić mu piekło z życia. Dlatego lepiej dać sobie spokój, niż coraz bardziej pogrążać się w toksycznym związku.

 

A oto oznaki, że twój partner jest emocjonalnym bluszczem i ma zadatki za psychola i lepiej zakończyć związek.

1. Zawsze obwinia ciebie o wszystkie kłopoty w związku

Nie wynika to z tego, że jest zbyt mało rozgarnięty, by zrozumieć przyczyny i skutki. Wręcz przeciwnie, doskonale zdaje sobie sprawy, że to jego wina, ale natura nie pozwala mu się do tego przyznać, uważa, że jest bezbłędny. Będzie manipulować, zmieniać i naciągać fakty tak, byś to ty czuła się winna. Swoimi działaniami sprawi, że stracisz pewność siebie i wpadniesz w poczucie winy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply