Oto rasistowski papier toaletowy! Gdy producent wprowadził go na rynek, rozpętała się wielka burza. Czy ludzie trochę nie przesadzają?

Ekskluzywny towar reklamuje biała aktorka Marina Ruy Barbosa. Zmysłowa 22-latka jest owinięta tu i ówdzie zakazanym czarnym papierem. Wydawać by się mogło, że przekazowi reklamowemu nie można niczego zarzucić, jednak Afroamerykanie odebrali reklamę zupełnie inaczej. Hasło „Black is Beautiful” mocno ich zniesmaczyło i przywołało na myśl lata 60., w których amerykańscy Afroamerykanie walczyli o prawa obywatelskie. Określenie to miało na celu promowanie cech czarnoskórych ludzi takich jak ciemne kręcone włosy czy kolor skóry.

Pod ogromnym naciskiem producent zrezygnował ze sloganu, a w mediach społecznościowych wyjaśnił, że nie zamierzał nikogo obrazić ani wywołać dyskusji na tle rasowym. Chodziło mu wyłącznie o stworzenie droższej i lepszej linii papieru toaletowego.

Nie sądzicie, że niektórzy ludzie trochę przesadzają? Niedługo dojdzie do tego, że zaczną się obrażać za biały śnieg, białą sól, białe masło czy białą mąkę. Myślę, że w ramach równouprawnienia biali ludzi powinni zażądać białego węgla i białego asfaltu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply