Mały chłopiec ratuje tonącą dziewczynkę. Warto zobaczyć to, co się dzieje w 38 sekundzie filmu! Zapamiętaj te słowa na zawsze!

Gdybyś zobaczył tonącego, byłbyś w stanie go uratować? Umiałbyś zrobić sztuczne oddychanie osobie, której życie byłoby zagrożone? Większość z nas niestety nie posiada takich umiejętności lub po prostu boi się zareagować. Nasza niewiedza i strach może doprowadzić do najgorszego! 

Trzeba pamiętać, że do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanej osobie obliguje nas prawo, które w skrajnych przypadkach nakłada sankcję za bierność w przypadku zagrożenia życia!

Na poniższym filmiku widać, jak mały chłopiec wyciąga z wody tonącą dziewczynkę. Robi jej sztuczne oddychanie i dzięki temu ratuje jej życie. Chwilę później widzimy tego samego chłopczyka, który nagle zmienia się w dorosłego mężczyznę. Pojawia się również slogan: „Learn it young. Remember it forever” („Naucz się w młodości. Pamiętaj na zawsze”).

Nagranie to kampania społeczna przygotowana przez południowoafrykańską organizację harcerską Scouts South Africa. Ma bardzo mocne przesłanie i może przyczynić się do uratowania komuś życia.

chlopiec-ratuje-dziewczynke

4

 

Nie bójmy się reagować w takich sytuacjach! Jeśli masz dziecko, jak najszybciej zapoznaj go z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Być może kiedyś uratuje czyjeś życie!  

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply