Hinduizm jest starą i fascynujacą religią. Oto jedna z najciekawszych postaci tego dalekowschodniego wyznania

W XV wieku p.n.e. narodziła się religia, która dziś ma prawie miliard wyznawców – hinduizm. Wyznanie zakłada wiarę w wielu bogów, dlatego jest to bardzo ciekawą i barwną religią, pełną mitycznych postaci. Jedną z nich Rawana, bohater z eposu Ramajana, który zyskał przydomek Dziesięciogłowy lub Dziesięciolicy. 

Historia Rawany jest jedną z ciekawszych w hinduskiej mitologi. Można widzieć w nim okrutnego potwora, potężnego króla lub wielkiego mędrca. Jego losy są zmienne, a przede wszystkim pouczające. Miał władzę i przychylność bogów, ale bywał pyszny i zachłanny, co sprowadziło na niego nieszczęścia. Pomimo trudnego charakteru i dużego skomplikowania losów tej postaci, wyznawcy hinduizmu uważają Rawana za geniusza. Dlaczego? Oto 8 powodów, które za tym przemawiają.


1. Doskonała znajomość Wedy i Sanskrytu.

Rawana posiadł wiedzę zawartą w 4 księgach Wedy oraz w innych świętych hinduskich tekstach. Sam również pisał, jest autorem potężnej księgi Rawana Samhity. Jego rozległa wiedza i wrodzona inteligencja sprawiły, że uważano go za tak mądrego, jak dziesięciu uczonych razem wziętych.

rawana-1


2. Wkład w rozwój medycyny.

Rawana był biegły w zagadnieniach Ajurwedy, czyli tradycyjnej medycy wedyjskiej (indyjskiej).  Napisał książkę Arka Prakasha, gdzie zamieścił traktat o terapeutycznych właściwościach olejków eterycznych, włącznie z ich zastosowaniem podczas operacji, wewnątrz ciała chorego. Zwracał również uwagę na dobre odżywianie.

rawana-2


3. Talent poetycki.

Rawana tworzył również poezję, z poszanowaniem klasycznego stylu. Chętnie korzystał z takich środków poetyckiego wyrazu jak onomatopeje czy aliteracje, by tworzyć słowa, jak najlepiej oddające rzeczywistość. Pod wrażeniem jego twórczości był nawet Bóg Shiva.

rawana-3


4. Talent muzyczny.

Rawana miał zdolności muzycznie i chętnie grywał oraz komponował. Jedna z historii mówi, że jego pasja do muzyki była tak duża, że miał wyrwać sobie nerwy i użyć ich jako strun.

rawana-4


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply