Dowiedz się, jak uspokoić niemowlę, stosując kilka prostych chwytów. To naprawdę działa!

Gdy dziecko czuje dyskomfort, zazwyczaj wyraża go płaczem. Noworodki często cierpią na różne przykre przypadłości — od uporczywych kolek po zaparcia i alergie pokarmowe. Najlepiej w takiej sytuacji zgłosić się z maluchem do lekarza, który podpowie jakie leczenie będzie dla niego najlepsze. W celu wspomożenia kuracji można zastosować refleksologię stóp, która uspokoi dziecko a w niektórych przypadkach złagodzi dolegliwości.

Każdy obszar stóp odpowiada różnym narządom i mięśniom ciała. Delikatne uciskanie i masowanie odpowiednich punktów wspomaga walkę z daną przypadłością. I choć te porady nie zastąpią wizyty u pediatry, mogą pomóc i mieć naprawdę dobry wpływ na malucha.


11. Głowa i zęby

Masowanie końcówek palców może okazać się pomocne wówczas, gdy dziecko zaczyna ząbkować. Oczywiście uciskanie paluszków nie sprawi to, że ból całkowicie zniknie, ale przyczyni się do jego zmniejszenia.

a2. Zatoki

Środki palców powiązane są z obszarami przynosowymi dziecka. Jeśli maluch ma katar lub trudności z oddychaniem, pocieraj rękami właśnie te punkty.

b3. Płuca

Problemy z płucami złagodzisz, uciskając miejsca tuż pod palcami. Oprócz zaleceń lekarza spróbuj również i tej metody.

c

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply