Mężczyzna rozciął brzuch martwego rekina znalezionego na plaży. Ku jego zaskoczeniu okazało się, że we wnętrzu są żywe młode!

Rodzinny spacer po plaży raczej nie należy do ekscytujących rozrywek, ale czasem nawet spokojna przechadzka może przynieść wielkie emocje. Trzeba się tylko znaleźć w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. 

Pewna rodzina spacerowała plażą w Cape Town w Republice Południowej Afryki, gdy natknęła się na zwłoki rekina. Zaciekawieni uznali, że to dobra okazja, by z bliska przyglądnąć się temu drapieżnemu gatunkowi ryby. Kiedy podeszli do znaleziska, to zauważyli, że brzuch rekina porusza się. Jeden z mężczyzn podjął się odważnego zadania rozcięcia ryby, co okazało się słuszną decyzją.


shark-p


Początkowo mężczyzna miał kłopoty z rozcięciem skóry martwego zwierzęcia, ponieważ służył mu to tego niewielki składany nóż. Pierwsze nacięcie wykonał na boku, ale nie mógł zorientować się co jest w środku, więc wykonał drugie cięcie na podbrzuszu. Dopiero wtedy on i wszyscy dookoła zrozumieli, że martwy rekin był w ciąży, a w środku wciąż są żywe młode!

Po kilku minutach było wiadomo, że w środku ruszały się małe rekiny

shark-1


Mężczyzna zaczął powoli i ostrożnie rozcinać powłoki wewnątrz ryby, by dostać się do płodów, ale ich nie uszkodzić. Ostatecznie wyciął całą skórę z podbrzusza i zobaczył trzy worki płodowe. Ruch ryb kilkukrotnie wszystkich wystraszył, ale rodzina nie zamierzała się poddać w ratowaniu małych rekinków.

Mężczyzna wykazał się sporą odwagą pomagając morskim drapieżnikom

Przebieg całej akcji z plaży możecie zobaczyć na filmie znajdującym się na kolejnej stronie.

shark-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply