10 prawd o relacjach międzyludzkich. Lepiej o nich nie zapominaj, jeśli chcesz żyć z innymi w zgodzie

Ludzie łączą się w pary i żyją w grupach, w których panują liczne zależności, a utrzymanie dobrych relacji z innymi jest istotnym elementem codzienności każdego z nas. 

Życie w grupie wymaga przestrzegania pewnych zasad i podejmowania określonych zachowań. Jest to istotne dla budowania serdecznych relacji i zachowania ładu w społeczeństwie. Niestety ludzie są różni i nie każdy zwraca uwagę na to, w jaki sposób kontaktuje się z innymi osobami i jak je traktuje. Wielu zapomina, że uczucia można łatwo zranić, krzywdząc tym kogoś nawet na lata. Aby uniknąć kłopotów w budowaniu i utrzymywaniu relacji międzyludzkich, polecamy zapamiętanie 10 prawd, które znajdziecie poniżej.


relacje-pas


1. Dawaj innym to, co sam chciałbyś od nich otrzymać

Jeśli chcemy czuć się szanowani i doceniani to musimy tak samo traktować innych. Ludzie nawzajem powielają swoje zachowania, więc im więcej będzie serdeczności między ludźmi, tym więcej osób się nią zarazi. Żyjmy w myśl zasady: dobro rodzi dobro i wraca do tego, który je czyni.

relacje-1


2. Nie staraj się za wszelką cenę być częścią czyjegoś życia

Relacja jaka buduje się między ludźmi jest zależna od wszystkich stron, które ją tworzą. Nie można samemu zbudować idealnego związku czy przyjaźni, jeśli ta druga osoba nie będzie tego chciała. Jeśli ktoś nie chce nas w swoim życiu, lepiej nie próbować wkraczać do niego na siłę, bo skutek będzie odwrotny.

relacje-2


3. Zaakceptuj to, że ludzie się zmieniają

Ludzie zmieniają się cały czas, czy tego chcą czy nie. Kształtuje nas codzienne życie i nowe doświadczenia, w wyniku czego zmieniają się nasze upodobania, sposób myślenia czy nastawienie do życia. Zmian tych nie da się powstrzymać i trzeba je zaakceptować.

relacje-3


4. Pamiętaj, że budowanie relacji z innymi ludźmi to ciężka praca

Tak jak niepodlewany kwiat uschnie, tak niepielęgnowane relacje międzyludzkie rozluźnią się i wygasną. Utrzymanie dobrych kontaktów z innymi wymaga zaangażowania i pracy. Nic nie dzieje się samo i to tylko od ludzi zależy, jak ze sobą żyją.

relacje-4


5.  Naucz się przebaczać

Wiele osób zakłada, że przebaczenie jest oznaką słabości, ale to tak naprawdę wyzwolenie się od trudnej przeszłości. Szczere wybaczenie pozwala zapomnieć i otwiera nowy rozdział w życiu, w którym można pracować nad odbudowaniem relacji lub stworzeniem ich na nowo, bez złości i wzajemnego żalu.

Kolejne rady już na drugiej stronie. 

relacja-6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply