Oto restauracja, gdzie goście nigdy nie wiedzą, co zostanie im zaserwowane. Powód? Kelnerami są seniorzy cierpiący na demencję

Każdą wadę można przekuć w zaletę.

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, starość wydaje się najtrudniejszym okresem w życiu. Ciało przestaje być takie sprawne, a umysł traci na bystrości. U wielu osób pojawiają się typowe choroby wieku podeszłego, np. demencja, czyli znacznie obniżenie sprawnościowi umysłowej, obejmujące m.in. kłopoty z zapamiętywaniem.

Ograniczenia, jakie dotykają seniorów sprawiają, że często są oni wykluczani z życia społecznego. Kłopoty z mobilnością czy sprawnością umysłu powodują, że traktuje się ich jak kłopot i nie dostrzega, że ich obecność może bardzo wiele wnieść.

Trudno oczywiście zatrudnić staruszka z demencją w policji, w szkole czy w urzędzie, ale jest wiele innych miejsc, gdzie obecność starszych osób będzie bardzo przydatna. Seniorzy mają bowiem w sobie zaraźliwą pogodę ducha, która wprowadza wyjątkową atmosferę.

Korzyści, jakie płyną z obcowania z seniorami, zauważyli restauratorzy z Tokio. Postanowili więc znaleźć sposób, by pokazać innym, że przebywanie ze staruszkami z demencją to nie kara czy męka, ale okazja do doskonałej zabawy.

Tak właśnie narodził się pomysł na „The Restaurant Of Order Mistakes”, czyli „Restaurację pomylonych zamówień”. Kluczową rolę odrywają w niej seniorzy, którzy pracują jako kelnerzy.

Więcej o tym cudownym projekcie, przeczytacie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply