Nastolatek rozmawia z ludźmi, którzy przeżyli piekło. Na jego liście jest jeszcze 300 osób. Czy zdąży zadać im najważniejsze pytania?

Dotychczas nastolatek spotkał się  z około 160 weteranami. Z każdym rozmawiał po kilka godzin, był cierpliwy i spokojnie czekał, aż wszystko mu powiedzą. Na jego liście jest jeszcze około 300 weteranów, którzy chcą się podzielić swoimi wspomnieniami i pozwolić je nagrać. Sharma nie tylko słucha opowieści weteranów, ale też im pomaga im finansowo. Wspiera ich pieniędzmi na powystawowe potrzeby – jedzenie, rachunki.

 

10795641_1478870259-6683_funddescription2

Sharma przygotowuje z wywiadów filmy, które otrzymują weterani. Zastrzega, że nie sprzedaje ich i nie publikuje. Pełne prawa do filmu, ma kombatant, które jest jego bohaterem. Jeśli się zgadza, Rishi publikuje film na kanale na YouTubie.  Nie chce, by filmiki służyły innym celom niż poznanie historii tych ludzi.

Zdaje sobie sprawę, że oni mieli tyle lat, co on, gdy musieli zostawić swoje dotychczasowe życie i iść na wojnę. Walczyć i zabijać, by samemu przeżyć. Opowieści o tym pozwalają poznać życie w dawnych czasach. Czasami historie są niezwykłe, czasami to opowieści o zwykłym życiu. Szkole, kolegach, różnych warunkach życia i różnym wychowaniu.

Jeśli dziadek czy inny członek rodziny zaczyna opowiadać, że dawniej było inaczej, nie warto przewracać oczami, ale usiąść i posłuchać, a okaże się, że ma się z nimi wiele wspólnego.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : people.com

Reply