Road Roller System to nowy południowokoreański wynalazek, który pozwoli uratować życie tysięcy kierowców

Specjaliści nieustannie pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drogach, gdyż wypadki komunikacyjne co roku pozbawiają życia setki tysięcy ludzi na całym świecie. Ciekawą propozycję dla drogowców ostatnio przedstawili inżynierowie z Korei Południowej.

Dziełem kreatywnych Azjatów jest Road Roller System, czyli bardzo zmyśle bariery przydrożne. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, by maksymalnie pochłonąć energię wytworzoną podczas uderzenia i zminimalizować uszkodzenia samochodu. Ich producentem jest firma ETI CO LTD, która ma nadzieję, że jej pomysł spotka się z uznaniem nie tylko w Azji, ale i na całym świecie.


road-roller-system-p


Road Roller System tworzą bariery przydrożne zbudowane z dwóch elementów: stalowych rur ułożonych równolegle do ziemi i plastikowych pionowych walców między nimi. Walce te mają zdolność obracania się, co właśnie stanowi sekret całej konstrukcji. Samochód uderzający w taką barierę oddaje energię rolkom, które zaczynają się kręcić, a uszkodzenia samochodu znacznie się zmniejszają. Dodatkowo kręcące się walce naturalnie zmieniają trajektorię pojazdu i pozwalają mu wrócić na drogę.

Siły działające podczas wypadków samochodowych są ogromne

road-roller-system-1


Cała konstrukcja ma 96 centymetrów wysokości, więc uderzający w nią samochód nie powinien przelecieć na drugą jej stronę. Same walce mają 40 wysokości i są wykonane z pomarańczowego plastiku i odblasków. Jak twierdzą projektanci, bariera ta jak żadna inna pochłania energię uderzenia i zapobiega koziołkowaniu samochodu po zderzeniu. Dodatkową zaletą koreańskich barier ma być ich tania eksploatacja.

Ciekawe, kiedy na polskich drogach pojawią się takie nowoczesne rozwiązania

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply