Robotnicy odnawiali stary budynek, kiedy wyburzali ścianę dokonali intrygującego znaleziska

Stare budynki kryją w sobie jakąś magię. 

Jesteśmy ogromnie ciekawi ich tajemnic i ciemnych sprawek byłych właścicieli. Niestety wiekowe kamienice i dworki rzadko odkrywają przed nami swe historie. Bardzo często pozostają one ukryte. O tajnych skrytkach i prawdziwych skarbach o historycznej wartości, zwykle dowiadujemy się zupełnym przypadkiem, w niecodziennych okolicznościach.

Właśnie tak było w przypadku niezwykłego odkrycia, którego dokonali budowlańcy z Valdosta w USA. W trakcie remontu jednej z wiekowych budowli znaleźli coś, od czego jeży się włos na skórze. Wyburzali akurat ścianę na drugim piętrze budynku Converse w centrum miasta, kiedy natrafili na setki, a morze i tysiące ludzkich zębów! Były ukryte w jej wnętrzu i jak gdyby nigdy nic tkwiły w budowli.

Przerażeni robotnicy zwrócili się do administracji kamienicy. Pragnęli rozwiązać tę mroczną i nietuzinkową zagadkę. Ostatecznie sprawa trafiła do Donald Davisa i Harry’ego Evansa, miejscowych pasjonatów z lokalnego Towarzystwa Historycznego i Muzeum Hrabstwa Lowndes.

Krok po kroku historycy zaczęli badać rodowód kamienicy i sprawdzać, kim byli jej wcześniejsi lokatorzy. Okazało się, że pomieszczenia wynajmowało w niej dwóch dentystów. Pierwszym z nich był dr Clarence Whittington. Drugi to doktor Lester G. Youmans, który wynajmował pomieszczenia przynajmniej do 1930 r. (potwierdza to stary paragon z 1928 r.)

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply