Rodzeństwo McCaughey to pierwsze siedmioraczki, które przeżyły ciążę i poród. Dziś mają po 19 lat i mnóstwo planów

Postęp w medycynie sprawił, że obecnie ciąże mnogie najczęściej kończą się narodzinami zdrowych dzieci, ale jeszcze dwie czy trzy dekady temu, przyjście na świat wieloraczków było bardzo ryzykowne i wielu noworodków z takich ciąż nie można było uratować. 

W listopadzie w 1997 roku po raz pierwszy urodziły siedmioraczki, którym udało się przeżyć. Dumni rodzice Kenny i Bobbi McCaughey powitali na świecie czterech chłopców i trzy dziewczynki. Dzieci przez media zostały nazwane „niebieską siódemką”, a ich narodziny okrzyknięto cudem.


septulets-mccaughey-p


Państwo McCaughey mieli jedną córeczkę, ale pragnęli rodzeństwa dla niej. W związku z kłopotami zdrowotnymi zdecydowali się skorzystać z metody in vitro. Po zabiegu okazało się, że aż 7 zarodków zagnieździło się w macicy. Małżeństwo miało do wyboru redukcję zarodów lub walkę o donoszenie wszystkich dzieci. Para była religijna, więc zmniejszenie liczby embrionów w ogóle nie wchodziło w grę.

Donoszenie ciąży z siedmioraczkami było wielkim ryzykiem, ale rodzice chcieli walczyć o każdą swoją pociechę

septulets-mccaughey-6


Siedmioraczki przyszły na świat w wyniku cesarskiego cięcia w szpitalu w stanie Iowa w Stanach Zjednoczonych. Noworodki ochrzczono imionami Kenny, Kelsey, Natalie, Brandon, Alexis, Nathan i Joel. Najmniejsze z nich ważyło zaledwie 1,13 kg, a największe 1,5 kg.

Najstarsza córka Michaela pomaga matce karmić jednego z braci

Jak dziś wyglądają siedmioraczki? Zobaczcie fotki na kolejnej stronie i dowiedzcie się, jakie mają plany na życie. 

septulets-mccaughey-7

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : incrivel.club

Reply