Rodzeństwo postanowiło na starość wyprowadzić się od rodzin i znów wspólnie zamieszkać. Ich decyzja była podyktowana praktycznymi argumentami

Kiedy ma się rodzeństwo, dorastanie jest o wiele ciekawsze, człowiek od początku uczy się wielu rzeczy, o których jedynaki nie mają pojęcia.

Wychowywanie się w większym gronie jest bardzo pouczające. Musisz umieć się dzielić, wiesz, że w domu wszystkie rzeczy są wspólne i niecały dom należy do ciebie. Kto ma rodzeństwo to wie, że czasem dochodzi do kłótni i spięć, bo ktoś coś wziął, odłożył tam, gdzie nie trzeba. A jeszcze trzeba dzielić wspólny pokój.

 

 

Potem najczęściej rodzeństwo rozchodzi się i zakłada swoje domy. Oczywiście rodzina się odwiedza i spędza wspólnie święta czy inne okazje. Jednak każdy wraca do siebie. Na niecodzienny pomysł wpadła piątka rodzeństwa z Massachusetts, które postanowiło na starość zamieszkać wspólnie, jak za młodych lat. Zamieszkali w rodzinnym domu, z którego wszyscy wyszli na świat.

Nigdy nie marzyłam, że będziemy razem na starość, ale żadne z nas nie może wyobrazić sobie lepszego sposobu na starość. Możemy ze sobą codziennie rozmawiać, to prawdziwa przyjemność znów mieszkać razem. – Powiedziała Georgia Southwick, jedna ze sióstr.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : people.com

Reply