Tak wygląda mieszkanie rodziców prezydenta Ukrainy! Dziennikarka do nich dotarła i pokazała, jak żyją

Wołodymyr Ołeksandrowycz Zełenski 21 kwietnia 2019 roku wygrał wybory prezydenckie na Ukrainie, otrzymując aż 73,3% poparcia.

Dosłownie zmiażdżył swojego głównego konkurenta, Petra Poroszenkę. Jeszcze kilka lat wcześniej bardziej znany był ze swojej działalności kabaretowej niż politycznej. Zełenski występował w rosyjskojęzycznych komediach romantycznych, był scenarzystą i producentem filmowym. W grudniu 2017 roku jego współpracownicy wystąpili o rejestrację partii politycznej Sługa Ludu.

Od tego momentu 41-latek zaczął pojawiać się w sondażach prezydenckich. Szybko zdołał zdobyć przychylność i sympatię Ukraińców, którzy chętnie oddali na niego głos w marcowych i kwietniowych wyborach. Od 2003 roku prezydent Ukrainy jest żonaty z Ołeną, z którą ma córkę i syna. Niewiele się jednak mówi o jego rodzicach. Niedawno reporterzy dotarli do nich i zamieścili w sieci zdjęcia obrazujące wygląd ich skromnego mieszkania.

Rimma Vladimirovna i Alexander Semenovich są Żydami. Matka jest inżynierem a ojciec profesorem cybernetyki. Mieszkają w Krzywym Rogu na Ukrainie. Od lat żyją w czteropokojowym mieszkaniu w zwykłym radzieckim bloku. Zakwaterowanie przypomina wnętrza z epoki sowieckiej. Pluszowe sofy, segmentowe meble, czerwone dywany i tapety na ścianach przenoszą nas kilkanaście lat wstecz. Małżonkowie żyją bardzo skromnie. Nie chcą przeprowadzać się do stolicy. Są przeciwnikami ostentacyjnego luksusu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply