Dwie rodziny, dwa rodzaje miłości i jedno zdjęcie. Ta fotografia więcej mówi o bliskości rodziców i dzieci, niż tysiące słów

Czasem prosty obraz może uzmysłowić człowiekowi więcej, niż najmądrzejsze książki.

Życie bezustannie się zmienia i ludzie podczas swojej wędrówki po tym ziemskim padole, mają do odegrania różne role. Ważne jest to, by zaakceptować tę zmienność i zawsze stawać na wysokości zadania, zwłaszcza jeśli chodzi o budowie rodzinnych relacji.

 

Rodzice odgrywają szalenie ważną rolę w życiu człowieka, ponieważ ich troska i opieka gwarantują mu przeżycie w okresie niemowlęctwa i kolejnych kilku lat. Rodzice są też pierwszymi nauczycielami dziecka, uczą je podstawowych wartości i pokazują świat. Z czasem jednak pozycja mamy oraz taty zmienia się i z opiekunów stają się przyjaciółmi czy doradcami.

W końcu życie sprawia, że rodzice i dzieci całkowicie zamieniają się swoimi rolami: dorosłe pociechy stają się opiekunami swoich starszych i schorowanych rodziców, którzy często bez ich pomocy nie byliby wstanie sobie przeżyć…

 

Ten wielki krąg rodzinnego życia idealnie ukazało zdjęcie, które niedawno robiono w porannym pociągu z Kutuarjo do Solo w Indonezji. Jeden z pasażerów uwiecznił na nim dwie rodziny i dwa rodzaje miłości: rodzica do dziecka i dziecka do rodzica.

Po prawej stronie fotografii znajduje się małżeństwo z kilkuletnim chłopcem. Widać, że dziecko jest kochanie i szczęśliwe. Po drugiej stronie przejścia siedzi również rodzic z dzieckiem, ale tym razem to dorosły syn otacza starego ojca opieką, który zmęczony kładzie się na nim.

Fotografia poruszyła tysiące internautów, a użytkownik który wrzucił je do sieci napisał: Kochajcie swoich rodziców, tak jak oni kochali Was i dbajcie o nich z całego serca, bo gdy ich zabraknie, z tęsknoty pęknie Wam serce. Warto posłuchać tej rady.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : viral4real.com

Reply