Myśleli, że skóra ich dziecka jest po prostu brudna. Mocno się zdziwili, gdy lekarz oznajmił im, o czym to świadczy!

14 letnia dziewczynka o imieniu Pantera nigdy nie miała większych problemów zdrowotnych. Czasami skarżyła się na bóle głowy, miewała suchość w gardle i bywała rozdrażniona. Na jej szyi pojawiły się również ciemne smugi, lecz rodzice całkowicie to zbagatelizowali.

Któregoś dnia udali się na wizytę kontrolną do lekarza, który niemal od razu zdiagnozował cukrzycę typu II. Zmiany na szyi to tzw. rogowacenie ciemne będące sygnałem ostrzegawczym niskiego poziomu insuliny. Jest często lekceważone i mylone z brudem. Najczęściej pojawia się w okolicach szyi, pach, łokci i pępka. Zdarza się, że to także początkowe symptomy choroby nowotworowej m.in. raka pęcherzyka żółciowego, żołądka i trzustki.

11


Po rozpoznaniu choroby matka dziewczynki postanowiła zamieścić zdjęcie w sieci, aby uświadomić innym rodzicom, jak ważne jest obserwowanie nawet najmniejszych zmiana na skórze dziecka.

Pamiętaj, że nie należy bagatelizować nawet niewielkich i z pozoru błahych symptomów! Wizyta u lekarza może uratować ci życie!

Jeśli zainteresował cię ten wpis, podziel się nim ze znajomymi! 

2 3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thesun.co.uk

Reply