Amerykański farmer spokojnie kopał ziemię na swoim polu, aż nagle natrafił na… szczątki mamuta!

Ślady prehistorycznych czasów rozsiane są po całym globie. Najczęściej znajdują się gdzieś głęboko pod ziemią i skrywają tajemnice o życiu sprzed tysiąca lat. Od czasu do czasu ktoś ma szczęście i odnajduje takie artefakty przeszłości. 

James Bristle z niewielkiego Lima Township w stanie Michigan, jak zwykle pracował w swoim gospodarstwie. Tym razem musiał wykonać drenaż. Mężczyzna przystąpił do pracy i zaczął kopać, ale jego wysiłek został przerwany, gdy w ziemi natrafił na coś twardego.


mammoth-pas


James kopał rów kiedy poczuł, że jego łopata trafiła na coś twardego. Początkowo pomyślał, że to jakiś kamień lub stare narzędzie rolnicze. Szybko jednak zorientował się, że obiekt w ziemi jest dość duży i na pewno sam nie poradzi sobie z jego wyciągnięciem. Gdy był już pewien, że jest to część szkieletu jakiegoś stworzenia, poinformował o znalezisku ekspertów ze stanowego uniwersytetu.

Farmer zaskoczony znaleziskiem wezwał fachowców

mammoth3


Paleontolodzy przyjechali na miejsce i potwierdzili, że są to kości zwierzęcia żyjącego aż 15 tysięcy lat temu. Powoli i ostrożnie zaczęto wyjmować znalezisko, by poddać je dalszym oględzinom. Ostatecznie wykopano kilka żeber, czaszkę i ogromne kły, a naukowcy stwierdzili, że należały do rzadkiej hybrydy mamuta włochatego i mamuta kolumbijskiego.

Do podniesienia wielkich kłów potrzebna była koparka

MammothSite15

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : damn.com

Reply