Wesele Ewy i Łukasza trwało 4 dni i kosztowało krocie! Takiego przepychu jeszcze nie widzieliście

Ślub to moment w życiu wielu ludzi, na który czekają przez lata.

Oczywiście nie dla wszystkich jest to niezbędne, aby się kochać i wieść szczęśliwe życie, jednak sporo dziewczyn, szczególnie młodych marzy o tym wielkim dniu. Gdy znajdą odpowiedniego kandydata na męża, zaczynają planować ślub i przyjęcie weselne. Oczywiście wszystko musi być idealne! Piękna suknia, idealny makijaż, cudownie przystrojony samochód i najlepszy dom weselny.

Takie przyjemności nie są tanie. Niektórzy zaciągają nawet pożyczki, aby zadowolić gości, a potem pokryć ogromne długi. Liczą, że wesele „zwróci się z kopert”, jednak przeważnie tak się nie dzieje. Kosztów jest tyle, że datki od gości nie zapychają całej dziury w budżecie nowożeńców. W nowe życie wchodzą niekiedy z długami. Wszyscy dobrze wiedzą, że najbogatsze przyjęcia weselne są organizowane w romskich rodzinach! Cyganie nie szczędzą pieniędzy na weselny przepych i nie przejmują się tym, czy wesele się zwróci, czy też nie. 

Ma być dostojnie, drogo, kreatywnie i szpanersko! Dotyczy to zarówno panny młodej, pana młodego, jak i całego otoczenia. Romskie kobiety idą do ołtarza w bogato zdobionych sukniach, których niekiedy nie mogą udźwignąć ze względu na ciężar ozdób i ilość materiału, z którego zostały wykonane. Cygański pan młody przeważnie wygląda jak książę z bajki. Ma biały garniak, starannie ułożone włosy, mnóstwo złota i diamentów (czasem nawet koronę). Dla jednych taki ślub wygląda, jak z bajki dla drugich trąci kiczem!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply