Rosyjski ortopeda brutalnie bada niemowlaka. To nagranie jest naprawdę przerażające, ale matki które odwiedzają lekarza, są zachwycone jego metodami! 

Dla każdego pojęcie „dobry lekarz”, może oznaczać co innego.

Opieka nad noworodkiem to spore wyzwanie, ponieważ jego organizm wydaje się taki kruchy i delikatny. Rodzice więc z wielką ostrożnością zajmują się swoimi malutkimi pociechami, ale czy słusznie zachowują się jakby były ze szkła? A może ciało dziecka jest bardziej wytrzymałe niż komukolwiek się zdaje?

 

Choć układ kostny noworodków jest już ukształtowany, to jeszcze nie ma swej ostatecznej formy, ponieważ tkanki kostne są delikatnie niczym chrząstki. Szczególnie ostrożnie trzeba obchodzić się z główkami niemowląt, ponieważ zespolenia kości czaszki (ciemiączka) jeszcze nie skostniały i łatwo można je uszkodzić.

Każde niemowlę w pierwszych tygodniach życia powinno odwiedzić ortopedę, by lekarz sprawdził układ kostny i zdiagnozował ewentualne wady postawy czy schorzenia, a także uczulił rodziców, jak opiekować się dzieckiem, by w przyszłości miało mocny i zdrowy szkielet. Pewna matka podczas takiej wizyty u ortopedy, postanowiła nagrać jego metody i opublikować film w sieci, co wywołało wśród internautów niemałą burzę.

 

Nagranie wykonano w kliniece „Otta” w Petersburgu. Widać na nim, jak lekarz bada niemowlaka wywracając nim na wszystkie strony, uciskając czaszkę i wyginając kończyny! Matka spokojnie przygląda się jego działaniom, a maluszek zaczyna kwilić, najpewniej z bólu. Na końcu nagrania lekarz w kilka sekund uspokaja dziecko i informuje, że z pociechą jest wszystko ok.

Zdecydowana większość internautów jest przerażona zachowaniem rosyjskiego lekarza. Uważa je za zbyt ostre, ale kobiety odwiedzające klinikę „Otta” są zachwycone jego podejściem. Mają do niego zaufanie, ponieważ jak twierdzą, wieloletnia praktyka pozwoliła mu na wylot poznać ciało noworodka, dlatego wszystko robi sprawnie, zdecydowanie i dynamicznie, co niektórym może wyglądać na brutalność.

Poszlibyście ze swoim nowo narodzonym dzieckiem do takiego specjalisty?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : misstits.me, youtube.com

Reply