Rosyjskie kobiety odkryły nowy wymiar patriotyzmu. Swojego prezydenta noszą już nie tylko w sercu, ale i na nim!

Rosyjski przywódca nie przebiera w środkach i swój wizerunek ociepla na wszystkie możliwe sposoby.

3 maja za nami. Obeszliśmy jedno z większych polskich patriotycznych świąt. Z tej okazji przez większość dużych polskich miast przeszły poczty sztandarowe. Obchody były niezwykle huczne i pełne powagi. Zupełnie inaczej swój patriotyzm postanowiły pokazać Rosjanki. Młode patriotki ubrały koszulki z wizerunkiem swojego prezydenta.

Na co jednak tak naprawdę zwracają uwagę, te mocno powycinane T-shirty nietrudno się domyślić. Linia odzieży została zaprojektowana z rozmysłem. Ma ocieplić wizerunek „wodza” za granicą uważanego za tyrana nieznającego sprzeciwu.

Kto wpadł na ten niecodzienny pomysł? Czytaj na następnej stronie.

ż patriotyczna to nie żadna nowość. Swego czasu zyskała ogromną popularność również u nas w kraju. Z orzełkiem na piersi jak jeden mąż zaczęli wtedy chodzić wszyscy modni młodzi ludzie. Godło obok symbolu narodowego zaczęło pełnić funkcję modnego logo. W Rosji jednak patriotyczna odzież to coś więcej niż fajne T-shirty. Z „Putinem w sercu” chodzi coraz więcej młodych Rosjanek. Kiczowata moda bardzo szybko się przyjęła. To patriotyzm z przymrużeniem oka, czy może całkiem serio?

Jak przekonuje Ilya Sadalskikh, projektant i działaczka proputinowska Putin w Rosji to przede wszystkim dobra marka: – Putin jest słynną marką, a nie tylko politykiem. Każdy chce mieć jego portret na koszulce. Postanowiliśmy spełnić to marzenie – stwierdza kobieta.

ż została w całości zaprojektowana w Rosji. Tkaniny używane do produkcji tych mocno powycinanych koszulek również pochodzą z kraju Putina. T-shirty zostały tam uszyte, wyprodukowane i wypuszczone na rynek. W tym więc wymiarze na pewno można mówić o patriotyzmie. Pieniądze ze sprzedaży putinowskich koszulek zasilą bowiem rosyjską gospodarkę. A będzie ich tak wiele, jak wiele wzorów do wyboru mają młode Rosjanki. Na rynku dostępne są T-shirty wycięte w serce, profil ukochanego wodza, lub kształt Rosji.

Na sercu i w nim można więc nosić to, co się komu podoba.

Tym bardziej że projektanci prześcigają się w pomysłach: – Wielu młodych projektantów, którzy pracują w dziedzinie mody patriotycznej, poszukuje własnego, unikalnego wzoru lub pomysłu. My myślimy, że go właśnie znaleźliśmy. Czas i popyt pokażą, czy mieliśmy rację – mówi Ilya Sadalskikh.

A wam jak podoba się nowa rosyjska moda? Czy ubrałybyście podobne koszulki z prezydentem Dudą?

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk

Reply