„Co kraj to obyczaj” mówi stare przysłowie i jest bardzo prawdziwe. Poznaj zasady, które dla jednych są dziwne, a dla innych to norma

Obyczaje w poszczególnych krajach różnią się i warto o tym wiedzieć, by kogoś nie obrazić.

Wzorce zachowań nie są takie same, a nawet mogą się różnić tak bardzo, że jakieś zachowanie może kogoś obrazić. Dobre maniery i umiejętność zachowania, a także znajomość kultury świadczą o człowieku. Pokazuje, że szanuje się kulturę innych i uważa ją za ważną. Dlatego na edukacje w tym zakresie nie jest nigdy za późno.

Wiele zachowań dla nas zwyczajnych czy normalnych jest w innych krajach poczytywane za obrazę. W wielu kulturach bardzo ważne jest zachowanie przy posiłkach, dlatego warto wiedzieć, w jakich krajach nie wypada prosić o przyprawy, w jakich nie należy zjeść wszystkiego. Mamy dla was mały przewodnik po najbardziej zaskakujących zasadach zachowania przy stole. Warto je poznać i o nich pamiętać.

Dubaj i Kazachstan: Goście dostają tylko pół filiżanki herbaty

Picie herbaty w tych krajach ma swoją symbolikę. Jeśli gospodarz nalewa ci pół szklanki napoju, oznacza to, że chce z tobą spędzić czas i przedłużyć rozmowę. Jednak kiedy gospodarz poda ci pełną filiżankę herbaty, oznacza to, że czas do domu.

Chiny: Nie myje się czajniczka i przedmiotów związanych z parzeniem herbaty

W Chinach nie myje się czajniczka detergentami. Naczynie może być myte tylko czystą wodą lub specjalnym piaskiem. Herbaciany nalot jest uznawany za esencje duszy i nie wolno go po prostu zmyć płynem do naczyń, bo wtedy ta dusza zostanie zabita.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply