Ruchome schody są skrajnie niebezpieczne. Ci ludzie chwilę nieuwagi przypłacili życiem dziecka!

Niebezpieczeństwo czai się wszędzie, nawet w miejscach, gdzie sądzimy, że nic złego nie może się wydarzyć.

Codziennie miliony osób korzysta z centrów handlowych. To tam przeniosły się wszystkie popularne marki. W jednym miejscu możemy ubrać siebie i bliskich od stóp do głów, wyposażyć dom i zjeść obiad. W takich centrach jest wszystko, a ich metraż jest ogromny. Poza tym, co widzą ludzie, są jeszcze ogromne zaplecza sklepów, korytarze i miejsca administracyjne. To sprawia, że chodząc po nich, można zrobić kilometry.

By ułatwić wszystkim poruszanie się, a co za tym idzie zatrzymać klientów na dłużej, stosowane są różnego rodzaju udogodnienia. Co jakiś czas ustawiane ławeczki, by można na chwilę przysiąść, są też montowane windy i ruchome schody. I właśnie te ostatnie są przyczyną wielu wypadków. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia.

Niestety ruchome schody często są przyczyną groźnych wypadków. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że należy się na nich zachowywać ostrożnie, ponieważ nachylenie tych schodów jest duże i można łatwo z nich spaść. Zdarzają się przypadki zwłaszcza osób starszych i dzieci, gdy zbyt się wychyliły i spadły.

Niestety taki wypadek przydarzył się rodzinie w Singapurze. Co ważne nie może być tu mowy o niczyjej winie. Para szła z dwójką dzieci, mniejsze było trzymane na rękach przez ojca, większe szło za matką. Niestety na pierwszym schodzie ojciec się potknął i dziecko wypadło mu z rąk. Przeleciało przez barierkę, nie miało szans, by przeżyć zderzenie z twardą podłogą galerii.

Nagranie z kamer pokazuje wszystko. Pamiętajcie, lepiej z małymi dziećmi pojechać windą, niż narażać je na upadek. Nawet trzymając dziecko na rękach, może dojść do wypadku.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply