Wściekły ojciec wykrzykiwał, że to rude dziecko nie jest jego! Lekarz załatwił go jednym bezcennym zdaniem

Stereotypy o rudzielcach są dość przykre. Często mówi się, że są wredni, fałszywi i złośliwi. To oczywiście błędne przekonania, ale funkcjonują od lat, a ludzie wciąż chętnie je powtarzają.

Rude włosy są wyjątkowe i ma je niewielki procent populacji. Najwięcej rudowłosych żyje we wschodniej Rosji (Udmurcji) oraz w Irlandii i Szkocji. Od wieków nie mieli łatwo. W starożytnym Egipcie uznawano ich za wcielenie zła i grzebano żywcem, a starożytni Grecy wierzyli, że rudzi po śmierci stają się wampirami.

Do dziś krzywo się na nich patrzy i są ofiarami złośliwych żartów. Wyglądu się nie wybiera i musimy żyć z tym, co przygotowała dla nas natura. Niektórzy nie potrafią się z tym pogodzić i ciężko im zaakceptować siebie. Problemy z akceptacją miał również pewien ojciec ze Stanów Zjednoczonych. Nie mógł zrozumieć, dlaczego jego pierworodny ma marchewkowe włosy skoro on i jego żona mają czarne.

Jak wyjaśnił mu to lekarz? O tym na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredomtherapy.com, 4.bp.blogspot.com, independent.co.uk

Reply