Realizm i precyzja tych rysunków są powalające, ale jeszcze bardziej powala fakt, że ich autorem jest Mariusz, chłopak który urodził się bez rąk

Mariusz talent plastyczny zaczął przejawiać już w wieku 3 lat. Z ołówkiem nie rozstawał się przez kolejne 9 lat, aż do czasu zabiegu, który wymusił na nim przerwę. Kiedy tylko stan jego zdrowia się poprawił natychmiast wrócił do pracy. Dzięki wytrwałości doszedł do perfekcji, jakiej brakuje wielu sprawnym plastykom.

Chłopak dużo podróżuje i jest zadowolony ze swojego życia, choć wiele ludzi na jego miejscu załamałoby się wrodzonym kalectwem:

Dla mnie niepełnosprawność nie oznacza, że ​​nie mogę żyć aktywnie. Kalectwo nie sprawia, że mam zapomnieć o swoich marzeniach. Sztuka jest moim sposobem na życie lat i w tym czasie namalowałem ponad 700 obrazów, poświęcając temu około 15 tysięcy godzin. Jestem spełniony: dostałem nagrodę dla „Najlepszego Artysty” na konkursie we Wiedniu w 2013 roku, a moje prace były wystawiane w Krakowie, Wiedniu, Oxfordzie, Wrocławiu i innych miastach.

Postawa Mariusza jest niezwykle inspirująca.


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply