9 przykładów, kiedy dzieci zdradzają sekrety rodziców. Jedna są zabawne… inne pokazują, że dzieci widzą problemy rodziców

Dzieci widzą znacznie więcej, niż rodzice chcą im pokazać, a im bardziej się kryją, tym dziecko szybciej to odkryje.

Maluchy zawsze są szczere i nie przejmują się, że może to kłopotać innych. Rodzice nie raz „świecą oczami” kiedy dziecko powie coś, co miało być tajemnicą. Skomentują niewybrednie kogoś lub swoją kategoryczną ocenę poprą tym, że przecież rodzic sam tak mówił w domu. Dzieci to także doskonali obserwatorzy, którzy wyciągają wnioski, o jakie się ich nie podejrzewa.

Dzieci potrafią zaskoczyć, kiedy wydaje się, że nie słuchają, nie patrzą i co ważne nie rozumieją, one dokładnie wszystko rejestrują. A potem w najmniej spodziewanym momencie wypalić z wiadomością. Rodzice bardzo wiele ciekawych rzeczy mogą się dowiedzieć, gdy dziecko pójdzie do szkoły czy przedszkola. Nie raz opiekunka zapyta rodziców, co tak naprawdę dzieje się w ich domu, bo dziecko…

No właśnie, bardzo wiele zależy od interpretacji wychowawczyni czy opiekunki, czy opowieści dzieci uzna za bajki czy oznakę, że w domu dzieje się coś złego. Ciekawe rzeczy dzieci też pokazują ich rysunki, które potrafią zdradzić więcej, niż rodzice by chcieli. :) Mamy dla was przykłady.

1. Chociaż pytanie, dotyczyło zapewne tekstu to dziecko na pytanie, kto zjadł najwięcej na pikniku, odpowiedziało, że najwięcej zjadł tata. Dodało też, że jest pulchny i ma problem. Jeśli dziecko wie, że otyłość o problem to albo w jego domu mówi się o zdrowym odżywianiu, albo tata często narzeka na dietę ;)

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply